top of page

Za dlouhá léta praxe s masážemi a opravy těl používám kombinace technik, přesně podle toho, co klient potřebuje. 

 

- Trigger Point Therapy (spoušťové body)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Použití baněk

 

 

 

 

- Techniky pro počítačová záda

 

 

 

 

 

 

- Bedra

 

 

 

 

 

 

- "neřešitelné" problémy

 

 

 

 

 

 

 

Každý sval v křeči má svůj spoušťový bod. Dráždění spouˇšťového bodu umožní svalu se uvolnit. Tvrdí se, že objev spoušťového bodu odděluje středověké masáže od moderních. 

 

Pro nalezení spoušťového bodu je potřeba vypěstovat si v rukou cit, takové místo může být i velikosti špendlíkové hlavičky...

Statické baňkování, které znáte z čínské medicíny, ohnivé baňky, kulaté modřiny atd. nevyhovují mému pojetí masáží. Pružné baňky tažené po těle účinně rozmasírovávají zajizvené a zvazivovatělé tkáně, pomohou látkové výměně a modřiny se objeví zřídka.

pro mezilopatkové svaly přetížené například dlouhým sezením u počítače obvykle aplikuji speciální rozhýbání a odblokování lopatky a nepřímou masáž svalů krku upnutých na hrudník lopatkou. Následuje uvolnění celého přetíženého svalového řetězce přes triceps na ruku a samozřejmě dolů po zádech. Jedná se o mou původní techniku, kterou i vyučuji.

potíže v bederní části zad mohou mít různé příčiny a vyhledání přetížených svalových skupin bývá obtížnější. Použitelných technik je spousta a univerzální postup neexistuje. Od jara 2015 používám speciální hmat na odstranění housera odplavením přebytečné lymfy. Tento hmat má potenciál zlepšit život na Zemi.

 

často si klienti myslí, že jejich problém se nedá vyřešit, protože už roky navštěvují lékaře a fyzioterapeuty a nikdo jim nepomohl, OMYL, všechno jde řešit, jen je třeba chtít :-). Lékař potřebuje jasnou diagnózu, aby mohl začít s léčbou. Já prostě opravuji problémy, na které přijdu.

 

bottom of page